تتر چیست؟

خرید وبمانی تتر چیست؟

خرید وبمانی
1398/11/24
| خرید وبمانی 61

برخی از صرافی های رمزنگاری شه در جهان از جمله بیت فینکس (Bitfinex) برای فروش خدمات خود دلار را قبول نمی کنند و به جای آن ارزهای رمزنگاری که واحد آن ها بر پایه دلار است را می پذیرند . تتر (Tether ) با نماد USDT  یک ارز دیجیتال است که پشتوانه دلار دارد و هر واحد آن برابر با یک دلار است . برای این که ارزش یک USDT  برابر با یک دلار باشد ، باید در هر زمان بتوان آن را به دلار فیزیکی تبدیل کرد . USDT  از طریق برخی صرافی ها از جمله صرافی  کراکن ( Kraken ) قابل تبدیل به دلار فیزیکی است .
به طور خلاصه تنها دلیل برابر بودن ارزش یک USDT  با یک دلار این است که صرافی ها یک ذخیره دلاری داشته باشند تا پشتوانه هر توکن USDT موجود باشد . 
تتر اولین بار توسط رئال کوین در جولای سال 2014 راه اندازی شد و در ماه نوامبر توسط شرکت تتر ، مسئول نگهداری ارز ذخیره شده به عنوان پشتوانه نام گذاری شد . از فوریه سال 2015 مبادلات با این ارز به طور رسمی آغاز شد . هدف از ایجاد این ارز دیجیتال حمایت از معامله گران در برابر نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین می باشد . شیوه کارکرد بدین صورت است که معامله گران می توانند انواع ارزهای دیجیتال خود را به USDT  تبدیل کنند تا در صورت نزولی شدن  و کاهش قیمت ها ارزش دارایی خود را حفظ کنند . ارز دیجیتال تتر ( USDT ) اصطلاحا استیبل کوین ( Stable Coin ) نامیده می شود . البته به جز تتر ، استیبل کوین های دیگری نیز وجود دارد . روش کار با این ارز به این صورت است طبق تقاضای بازار در حساب های بانکی دلار واقعی نگهداری می شود و واحدهای USDT بر اساس آن دلارها تولید و در بازار توزیع می شوند . 
تتر یک ارز ترکیبی و یک ارز پایدار رمزنگاری شده بر پایه ارز فیات است . ارزش آن به ارزش ارزهای فیات متصل شده است.
البته در برخی موارد در خصوص USDT  اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد و به عقیده برخی افراد ، صرافی Bitfinex  که گرداننده آن است ، به اندازه تعداد واحدهای موجود در  بانک پشتوانه دلاری ندارد و  این باعث دستکاری شدن قیمت بیت کوین می شود . 
مکانیسم بالا نشان می دهد USDT به طور کامل متمرکز است . این سیستم به توانایی و تمایل تتر به حفظ ارز ثابت شده خود دارد . به عنوان مثال اگر یک دلار موجود در صرافی کرکن ،  که برای مشتریان فروشنده USDT  در نظر گرفته شده تمام شود ، تتر باید به کرکن قول دهد که دلار مورد نیاز این صرافی را در یک بازه زمانی معقول تامین کند . 

تتر چگونه کار می کند؟

از نظر فنی تتر مبتنی بر پلتفرم امنی (Omni) است . این پلتفرم برای دارایی های دیجیتال مختلفی که متصل به بلاکچین بیت کوین هستند مورد استفاده قرار می گیرد . 
در حال حاضر تتر بر اساس بلاکچین امنی ، اتریوم ، ترون و اییاس نیز ارائه می شود . 
در حال حاضر بیش از نیمی از ارزهای تتر مبتنی بر امنی هستند . ارزهای تتر ارائه شده بر اساس استاندارد ERC20  به 1.45 میلیارد دلار رسیده است . تتر عرضه شده بر مبنای ترون و اییاس نیز به ترتیب 107 میلیون دلار و 251 میلیون دلار ارزش دارند . 
از آنجا که علاقه اصلی به ارزهای رمزنگاری شده ، نوسانات قیمتی آن ها است ، ممکن است هدف یک ارز رمزنگاری شده با قیمت ثابت که هیچ نوسانی ندارد جای تعجب داشته باشد . از طرفی به دلیل تورم ، قدرت خرید دلار و دیگر ارزهای فیات به طور پیوسته و در طول زمان از بین خواهد رفت . از این رو تتر مطمئنا نمی تواند به عنوان یک ذخیره با ارزش برای سرمایه گذاری بلند مدت مد نظر قرار گیرد .

مزایای استفاده از تتر 

-    زمان انجام تراکنش : واریز و برداشت از صرافی های خارجی اغلب یک فرآند زمان بر است . انجام این فرآیند به طور میانگین از 1 تا 4 روز کاری زمان می برد . اگر تراکنش شما پس از تعطیلی بانک ها در شب ، آخر هفته و یا تعطیلات رسمی صورت پذیرد ، زمان انجام تراکنش نیز افزایش خواهد یافت . ولی نجام تراکنش با USDT  در عرض فقط چند دقیقه صورت می گیرد و این یکی از بزرگترین مزایای تتر است زیرا اغلب معامله گران ارزهای رمزنگاری شده گاهی اوقات مجبور می شوند ، سرمایه های خود را در اسرع وقت جابه جا کنند .
-    کارمزد تراکنش : کارمزد انتقالات در شبکه بین المللی جامعه ارتباطات مالی بین بانکی سراسر جهان ( سوئیفت ) بسیار گران هستند . برای مثال کارمزد انتقالات در این شبکه در حدود 30 دلار است . حتی اگر از ارزی استفاده کنید که در سوئیفت پشتیبانی نشود ، بانک ها یک هزینه و درصد اضافی را مطالبه می کنند . اما تتر هیچ گونه هزینه ای را در ازای انجام تراکنش های بین کیف پول های خود دریافت نمیکند . 
-    ثبات قیمت : ارزهای رمزنگاری بسیار نوسانی هستند و در واقع ثبات قیمت ندارند . بنابراین در این میان بسیار مفید است که یک ارز پایدار وجود داشته باشد . به خصوص برای معامله گران آلت کوین های کوچک تر که هیچ بازار نقدینگی که به راحتی در دسترس باشد ندارند . البته باید دقت داشت که ثبات قیمت تتر در یک دلار تنها در حالت ایده آل امکان پذیر است . برای تبدیل تتر به دلار واقعی در حساب بانکی یا به صورت اسکناس ، شامل کارمزدهایی برای انتقال می باشد .و یا اینکه برای تبدیل تتر به دلار واقعی و یا برعکس ، قیمت تتر از قیمت دلار فاصله بگیرد . 
-    ماندن در حاشیه : بهترین جایگاه بازار در واقع هیچ جا نیست . به عنوان مثال ، یک معامله گر احساس می کند که قیمت یک ارز رمزنگاری به صورت ناپایدار بالا است اما مایل نیست ریسک کرده و خطر احتمال افت قیمت آن را بپذیرد . از این رو ، بهترین حرکت این است که سرمایه خود را از ارز خارج کرده و نقد کند و پس از آن برای یک افت یا سقوط قیمت منتظر بماند تا دوباره خرید کند. با این حال ذخیره پول ، چه ارز دیجیتال و یا ارز فیات در صرافی به مدت طولانی ممکن است با خطرات همراه باشد . از اینرو برای یک معامله گر ، معقول است که سرمایه خود را به USDT  تبدیل کند و آن را به کیف پول شخصی خود انتقال دهد . هنگامی که فرصت خرید فراهم شود ، معامله گر فورا می تواند تتر خود را به صرافی منتقل کرده تا از این موقعیت استفاده کند . این در حالی است که در سیستم بانکی سنتی چنین سرعتی غیر ممکن است . 


دیگر مقاله های منتشر شده در سایت آرکاپیمنت :
ساخت حساب ارزی در وب مانی چگونه است
وب مانی و انواع کیف پول های آن
نحوه ثبت نام ، احراز هویت و خرید و فروش از سایت
کسب درآمد دلاری رایگان
آیا وب مانی امن است ؟
آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار وب مانی کیپر موبایل
خرید سریع وب مانی
پرفکت مانی و انواع حساب های آن
چه کسی بیت کوین را ساخته است؟
بلاک چین چیست ؟
ارز دیجیتال چیست؟
انتقال دلار پرفکت مانی با کد محافظت شده
انتقال وجه در سیستم پرفکت مانی با استفاده از کد ووچر
معرفی بروکر HYCM
معرفی بروکر فیبو گروپ
نرم افزار پرفکت مانی برای موبایل 
پیمر وبمانی چیست؟ 
نحوه خرید از فروشگاه های اینترنتی با مستر کارت
 ساخت کیف پول بیت کوین در سایت بلاکچین 
نحوه خرید بیت کوین با استفاده از پرفکت مانی